Archimédovo tajemství

RunAway Praha 6
Obtížnost:

(středně těžká)
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:

Najděte ztracený spis Archiméda s tajnými objevy!

Archimédes ze Syrakus (patrně 287 př.n.l. – 212 př.n.l.) byl řecký matematik, fyzik, filozof, vynálezce a astronom, jehož život byl opředen řadou pozoruhodných okamžiků. Doba, ve které žil, patřila k obtížnějším obdobím starověké Sicílie, stíhané třemi punskými válkami o nadvládu středomoří mezi Římem a Kartágem.

Při obléhání města ve druhé punské válce byl Archimédes zabit. Do jeho pracovny vtrhl římský legionář, který jej měl dovést k římskému vojevůdci, který obléhal Syrakusy (Marcus Claudius Marcellus). Archimédes žádal o chvíli času, aby mohl dokončit rozpracovanou úlohu, ale netrpělivý voják Archiméda probodl.

Po jeho smrti byl Archimédův dům prohledán římskými vojáky, kteří odnesli všechna jeho cenná díla. Jediný spis však zůstal důsledně skryt v útrobách tajné pracovny – spis studující možnosti ovlivnění gravitačního pole Země. Najděte tento spis dříve, než se pro něj vrátí římští vojáci!

Přístup do tajné pracovny je chráněn četnými kódy, hádankami i objevy samotného Archiméda. Ověřte si znalosti, logické uvažování, důvtip i týmovou spolupráci. Zvládnete nalézt tajnou pracovnu, zapomenutý spis i cestu zpět?

Otevírací doba:
PO-NE: 9:30-20:30
Adresa:
Parléřova 74/7, Praha 6, 169 00
Ověření volných termínů:
+420 778 001 091Provozní doba infolinky: Po-Ne, 9-18:00
Cena LAST MINUTE:
980
běžná cena: 1 400 Kč

Recenze únikové hry

6 recenzí
Všechny hádanky logické, hezky vymyšlené.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
ROBERT03.04.2019
Opravdu pekna, propracovana unikovka. Mohu doporucit!

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Marketa20.11.2018
Super únikovka, potrápí, poteší, prekvapí. Určite doporučujem ako skúsená hráčka :)

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Andrea H.29.04.2018
Naprosto vyjímečná hra!

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Jana S.16.04.2018
Archimédes nás dostal svojí prppracovanosti a hlavně překvapením, které neprozradím:-) Bylo to skvělé!!! Doporučuji na 100 procent.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Pavel 16.04.2018
Už jsme byli od této společnost ještě na jiné únikovce (která nás bavila), ale tahle byla možná ještě o fous lepší a kromě jiného se nám i v limitu podařila zvládnout :)

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Martin15.04.2018

Přidejte svou recenzi


Kde nás najdete

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku