Tajemství císařeThe Chamber

Tajemství císaře
Tajemství císaře Tajemství císaře Tajemství císaře
nejlevnější
Obtížnost:

(středně těžká)
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:

Nejvýznamnější český panovník, Karel IV., je doposud obestřen mnoha nejasnostmi a tajemstvími, jež jsou předmětem Vašeho bádání v naší nové napínavé hře. Jste známými archeology, kteří již rozluštili mnoho mysterií a nalezli spoustu ztracených artefaktů. Nyní se na vás obrací tajemný muž, který se hlásí k ještě tajemnějšímu spolku, jehož historie sahá do temného středověku. Spoléhá na Vás, že na základě nedávno objeveného svitku s nejasným sdělením objevíte bájnou tajemnou komnatu Karla IV., jejíž existence se doposud nikomu nepodařilo prokázat. Tato má skrývat mnoho odpovědí na nejasnosti z Karlova života, jeho tajemného zmizení v roce 1350 a hlavně jeho ztracený poklad, jež skryl pro případ svržení z trůnu.
Komnata se podle posledních zjištění nachází pod Novoměstskou radnicí na Karlově náměstí. Právě sem se vydáváte, abyste se pokusili tato tajemství rozkrýt. Nacházíte překvapivě zachovanou světnici, kam se dle všeho Karel chodil schovávat před světem a debatovat se svými nejbližšími přáteli. Tam ale dobrodružství teprve začíná, nic totiž není jak se zdá…
O POKLAD A TAJEMSTVÍ KARLA IV. je technologicky velice pokročilá hra, na níž jsme spolupracovali s předním českým odborníkem na dobu Karlovu. Příběh je skutečně postaven na posledních poznatcích z Karlova života a prostředí hry vytvořeno kompletně na zakázku od truhlářů specializujících se na středověké interiéry. Čeká Vás tedy dokonale autentická atmosféra podpořená unikátním dobovým prostorem, promyšlené a originální hádanky a silný příběh.
Jste připraveni se ponořit do hlubin 14.století?

Otevírací doba:
PO-NE: 10:00 - 22:15
Adresa:
Vodičkova 1, Praha 1, 110 00
Ověření volných termínů:
Cena EXITGAMES.cz:
1190
běžná cena: 1 690 Kč

Recenze

19 recenzí
Toto byla moje 1. hra a jsem naprosto nadsena. Uz mam vybranou dalsi hru. Dekuji.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Bucharová10.02.2019
Hra je spíše slabší, pouze dvě místnosti, málo úkolů. Většinu správných řešení jsme museli zkusit víckrát, než se ukázalo, že byly správné, čímž si hráči zbytečně ubírají čas, protože zkouší jiné varianty zbytečně. Herní prostor je velmi malý (pouze dvě místnůstky) a pro zkušené "únikáře" poměrně nuda. Slečna na recepci byla velmi příjemná.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Kamila11.01.2019
Hru vnímám jako jednu z těch slabších. Některé rekvizity nefungovaly a tudíž jsme byli poměrně zmatení, protože správnou variantu jsme pro nefunkční mechanismus zavrhli. To se nám stalo několikrát. Některé rekvizity jsou naopak tak "osahané", že ihned víte, na co je použít, aniž byste se museli zamyslet, proč tu věc zrovna tímto způsobem používáte. Byla to naše cca 6. hra a zatím nám přišla nejhorší. Jiné hry od The Chamber jsou ale dobré (nejvíc nás bavilo Hackerovo doupě).

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Markéta30.11.2018
Hodně mě bavila, krásně zpracovaná :)

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Lucka03.10.2018
Krasne prostředí a rekvizity zapadajici do zamyslene doby. Určite jedna z těch povedenějších únikovek.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Vít Pilnáček26.09.2018
Jednodušší únikovka s dobrým příběhem. Na začátku zkouknete video, které vás uvede do děje - líbilo se mi, že si s tím udělali tu práci, u jiných her jsem to neviděla. Na začátku musíte podepsat, že uhradíte případné škody a musím říct, že je bohužel vážně jednoduché tam něco rozbít. :/ :D

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
adéla06.02.2018
Doporučuji všem, co chtějí jít na únikovou hru s dětmi, je to velice poučné :-) a pak si je můžete i vyfotit na trůně :-)

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Majka27.06.2017
Když srovnám únikové hry po Čr, tak můžu říct, že právě tato se mi zdála jako nejlepší, poučná, prostředí fantastické, nemám co vytknout

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Marek13.06.2017
Skvěle hádanky a velmi dobová atmosféra. Hra má pěkný příběh a dozvěděli jsme se i něco nového o Karlu IV.

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Blanka Vocaskova13.06.2017
Skvěle hádanky a velmi dobová atmosféra. Hra má pěkný příběh a dozvěděli jsme se i nové věci o Karlu IV.

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Blanka Vocaskova13.06.2017
Byla jsem zde s dětmi a máme moc krásné fotky z trůnu :-)

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Lenka Vitásková13.06.2017
Jedny z nejlíp promyšlených hlavolamů, super atmosféra, opravdu doporučuji pro ty, kteří hledájí pořádné napětí z dobře vymyšlené hry

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Karel Černý17.05.2017
Už jsme s klukem a dcerou navštívili spousty únikových her v rámci ČR, dá se říci, všechny nás to moc baví. Zdaleka nejlepšími hrami, kde jsme byli jsou The Chamber. Rozdíl oproti ostatním hrám kde jsme byli je opravdu znát- atmosféra, rekvizity, speciální efekty. Celkově je to zážitek na zcela jiné úrovni než většina ostatních "levných" her." Opravdu musím uznat, že tak kvalitně zpracované únikovky jako v The Chamber jen tak někde nejsou. Tato hra Tajemství císaře nás naprosto uchvátila. Personál byl rovněž špičkový. Hlavolamy byly velmi originální a vše jsme do časového limitu zvládli.

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Dušan Jedlička25.04.2017
Šli jsme do toho celá rodina, páč jsme všichni byli na výletě s rodinou v Praze. Rezervovali jsme únikovou hru Tajemství Císaře od The Chamber, na kterou jsme babičku s dědečkem po dlouhém přemlouvání nějak taky dostali i s dětmi. Hru totiž může hrát více osob. Báli se, že to bude něco jako počítačová hra a že tomu nebudou rozumět. Děti se těšily, ačkoli nevěděly, o co jde, protože jsme jim řekli,že je to v podstatě počítačová hra, ale naživo. Nakonec to byl jeden z nejlepších společných rodinných zážitků vůbec. Byli jsme pak ještě na jiné únikové hře, ale ta byla dost na nic, holá nuda,takže příště jdeme znovu sem do The Chamber.

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Luděk Zina25.04.2017
Super únikovka čas : 59:57

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Jakub Záloha25.04.2017
Na této hře je velmi zajímavé, jak se dá historie použít v únikovkách. Tato únikovka je opravdu velmi krásně dobově zpracovaná. Musím říct, že jsem z žádné jiné únikovky v Česku ještě nikdy nebyl tak nadšenej.

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Adam Dobeš25.04.2017
Kamarádka mi doporučila zkusit někdy o víkendu zajet si na únikovou hru Tajemství Císaře od The Chamber, na kterou jsme nakonec vzali i děti a zabavila se tak celá rodina. Děti se těšily, ačkoli nevěděly o co jde, protože jsme jim řekli že je to v podstatě počítačová hra, ale naživo. Byli jsme pak ještě na jiné únikové hře, ale ta byla dost nekvalitně zpracovaná, takže příště jdeme zase sem.

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Jana z Čech25.04.2017
Únikové hry hrajeme docela často, dá se říci, že jsme nadšenci. Zdaleka nejlepšími hrami kde jsme byli jsou The Chamber. Rozdíl oproti ostatním hrám kde jsme byli je obrovský - atmosféra, rekvizity, speciální efekty. Celkově je to zážitek na zcela jiné úrovni než většina ostatních "levných" her."

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Radim Dolík25.04.2017
Byli jsme naprosto s partnerkou nadšení z této únikovky. Opravdu promyšlené a originální hádanky a silný příběh. Tato hra byla opravdu zážitek.

Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Kamil Klečka10.04.2017

Přidejte svou recenzi


Kde nás najdete

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku