Zvláštní škola - případ zmizelých

Lost Exit
Obtížnost:

(zkušený řešitěl)
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:

Na malém pahorku v podhorské vsi Malá Lhota stojí budova školy, kde se kdysi proháněly dětí z vesnice. Část její střechy je zřícená, omítka oprýskaná a zabedněná okna brání náhodným kolemjdoucím, aby se podívali dovnitř. V malé třídě, kam se neprodere žádný sluneční paprsek, se ještě dnes tísní tři řady lavic, učitelský stůl, tabule, počítadlo a velká skříň.
Kdekoliv jinde by podobnou školu zbourali, ale v Malé Lhotě stojí pořád a jako němý svědek připomíná tu osudnou událost z roku 1958.
Hned den po Velikonocích ve škole panovalo ticho. Byl 8. duben a ve třídě nebyla ani noha. Jen docházková kniha na učitelském stolku prozrazovala, že přišly všechny děti… 

Otevírací doba:
PO-⁠PÁ: 18:00-⁠20:30
SO-⁠NE: 10:30-⁠23:00
Adresa:
Korunní 18, Praha 2 - Vinohrady, 120 00
Ověření volných termínů:
+420 778 001 091Provozní doba infolinky: Po-Ne, 9-18:00
Cena EXITGAMES.cz:
1395
běžná cena: 1 550 Kč

Recenze únikové hry

11 recenzí
Naprostá bomba! Jako zkušené hráčky jsme se nenudily ani vteřinu a hru hodnotíme jako jednu z našich TOP. Skloubí kouzlo starých předmětu s novým a moderním zpracováním. Zároveň je vše zahaleno detailním příběhem, který se vám zahryzne do kůže a nepustí až do samého konce. Obsluha velmi profesionální. Ráda bych šla znova. Tuhle hru rozhodně MUSÍTE ZKUSIT!

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Lucie - ExitGames.cz08.05.2018
Propracovaná únikovka do detailů. Řadíme ji mezi ty těžší, protože zde bylo opravdu hodně úkolů a šifer a v časovém limitu to málokdo dá. Každopádně atmosféra paráda a technické prvky vymazlené a s nápadem a napínavým příběhem. Jedna z nejlepších únikovek v Praze!

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Lukáš M.29.08.2019
Tahle únikovka se řadí mezi ty nejlepší. Rozhodně doporučuju absolvovat. Je trochu náročnější, ale vymakaná. Zajímavé hlavolamy a úkoly. Průvodce hrou byl také skvělý.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Verča 12.05.2019
Tohle byla naše první úniková hra a musím říct, že nebýt pár pošťouchnutí ze strany personálu, tak jí nedokončíme. Což je dobře. Měli jsme se držet toho, že tahle únikovka není pro začátečníky. Nadruhou stranu jsme si ji vybrali kvůli tomu, že měla velmi kladné hodnocení, což už velmi dobře chápu, proč tomu tak je. Samotné provedení je totiž opravdu pecka. Technické vychytávky, z kterých jsem opravdu nemohl a úžasná atmosféra, která alespoň mě pohltila natolik, že jsem se při závěrečné řeči personálu sám přistihl, jak se chci zeptat, zda to bylo podle skutečné události. Co dodat, tohle rozhodně nebyla naše poslední únikovka, akorát se obávám, že tahle společnost nasadila hodně, hodně vysokou lať! Děkujeme a přejeme hodně úspěchů.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Jakub Jansa17.04.2019
Bylo to fantastické, velmi propracované. Určitě všem doporučuji. Byl to opravdu skvělý zážitek ????

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Linda 28.03.2019
Hra byla úplně úžasná!!! Velká pochvala patří panu "průvodci" hrou, věděl přesně, kdy a jak je potřeba hráče popostrcit... ????.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Holky ze Slivence18.02.2019
Jde o dost těžkou únikovku, kterou si asi vychutnají spíš zkušenější hráči. Začátečníkovi hrozí, že se zasekne na začátku a přestane ho hra bavit. Jsou tu skloubené všechny možné principy únikových her - zámky, logika, intuice, nelinearita versus linearita. Často jsme nepřemýšleli nad příběhem, ale nad tím, jak uvažovali bretisti hry. Asi by pomohlo, kdyby se v úvodní řeči gamemastera narovinu řeklo, co je podstatné a co ne. Pokud se v týmu sejdou dvě hysterky, dva depresáci a jeden žák základní školy, pak hrozí hádka, která bude pokračovat ještě tři hodiny po neúspěšném úniku z únikovky. :) Ale jo, dali jsme to, ovšem bez mobilu (kterej je oficiálně zakázánej), bychom byli v řiti, neboť bez mobilový baterky a lupy bychom na některý věci vůbec neviděli (a to ty tři teenageři, co tam byli s náma, maj dobrej zrak, ačkoli jim za krkem sedí kocovina). :D Ale jo, doporučuju. Napřed ovšem čtyři pět lehčích her, abyste si to užili. Fakt to není lehká mise.

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Jan Hlaváč03.02.2019
Skvělá hra! Pán má výborný přístup. Jsme začátečnice, dalo nám to zabrat, ale hru jsme nakonec zvládly a výborně se bavily. Vřele doporučuju!!

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Ája11.11.2018
Stalo se to! Natrefil jsem na únikovku, která překonává nějakou z těch od The Chamber. A věřte mi, že to je opravdu vzácné a výjimečné. Většina únikovek totiž padá do průměru a některé až na úplné dno. To není případ Zvláštní školy. Několika slovy popsatelné jako: úžasné , fascinující, zábavné, překvapivé, technicky propracované a příběhové. Únikovky od party lidí z Lost Exit mají specifikum nejen v tom, že vám k fotce napíší poutavé vyprávění vašeho postupu, ale především skvělým vtažením do příběhu ještě před začátkem hry. Samotná hra mě pak překvapila různorodými hádankami, kde si přijde na své úplně každý hráč. Nádhernými rekvizitami, skvostným příběhem a dechberoucím dějem hry. Ani minutu se nebudete nudit. A tohle všechno doposud pro mě plnily jen únikovky od The Chamber. Ale odteď budu říkat, že jestli chcete zažít TOP únikovku, tak běžte na všechny od Lost Exit a The Chamber. Zvláštní škola je jednou z nejlepších možností, pokud hledáte top únikovku. Za Pány Času moc děkuji. :)

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Diogenes29.09.2018
Vřele doporučuji! Tahle parta to prostě UMÍ! Po několika únikovkách jedna z těch, na které nezapomenu a která zvedá laťku hodně vysoko. Nejen že si uvnitř užije člověk množství funkčních vychytávek (což také není vždy pravidlem), tak průvodce byl prostě zapojený do hry a od počátečního úvodu až do konce nás držel v atmosféře (prostě mu to věříte :)). Dá se tedy říct - ano je to v neposlední řadě i o lidech a s ohledem na cenu této únikovky oproti některým dražším tento zážitek stál opravdu za to a být provozovatelem nebojím se přitlačit. DOPORUČUJI A PŘEJI PROVOZOVATELŮM HODNĚ ZDARU a vytrvání, protože tohle jim jednoduše jde! Byli jsme na druhé únikovce kterou měla tato parta na svědomí a pokud přijde další - bez váhání jdeme! VELKÝ PALEC NAHORU za celkovou promyšlenost a garanci bezvadného zážitku a opravdu super operátorů!

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Hana Gašková23.05.2018
Výborna únikovka v autentickom prostredí, veľmi príjemný game-master, zaraďujeme ju medzi jednu z našich TOP;) môžeme jedine doporučiť!

Obtížnost:
Atmosféra:
Hlavolamy:
Personál:
Alica12.05.2018

Přidejte svou recenzi


Kde nás najdete

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku